شفيعي از بهره مندي اعضاي نظام مهندسي كشاورزي از بيمه تامين اجتماعي و بيمه درمان تكميلي خبر داد

به گزارش روابط عمومي سازمان ، رئیس نظام مهندسی كشاورزي و منابع طبیعی استان آذربايجان شرقي گفت: بر اساس توافق نامه سازمان نظام مهندسی و سازمان بیمه تامین اجتماعی، مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان از ٢٠ام آذر ماه سال جاری از مزایای بیمه تامین اجتماعی و همچنين بيمه درمان تكميلي برخوردار شدند.
شهرام شفيعي با اشاره به برقراری بیمه تامین اجتماعی برای اعضاي سازمان اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی نياز اصلي مهندسان کشاورزی را تامین می‌کند و دغدغه هایی كه در گذشته برای این امر داشتند محقق شد.
رئیس نظام مهندسی كشاورزي و منابع طبیعی استان ادامه داد: در سالهای گذشته مهندسین کشاورزی به صورت خویش‌فرمایی بیمه می‌شدند.
وی با اشاره به مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی و تفاوت‌های آن با شکل خویش فرما گفت:  طبق توافق صورت گرفته خدماتي كه بيمه ارائه می‌دهد شامل از کارافتادگی، خدمات درمانی و بازنشستگی است و برخلاف بیمه های خویش‌فرمایی سابقه کار مرتبط (تخصصي)در این شغل محاسبه می‌شود.
وي ادامه داد:بر این اساس توافق انجام گرفته کارفرما نظام مهندسی بوده و براساس شماره کارگاه آن مهندسان بیمه می‌شوند.
وی اظهار داشت: انتخاب میزان دستمزد در رویه بیمه خویش‌فرمایی وجود ندارد و براساس حداقل دستمزد حساب می‌شود اما در بیمه‌ای که در نظام مهندسی  ارائه می‌شود افراد می‌توانند میزان دستمزد خود راتعیین کنند که این امر در بازنشستگی آنها تاثیرگذار است.
وی با اشاره به بهبود شرایط درمانی در این نوع بیمه ویژه مهندسان کشاورزی گفت: در بیمه‌های خویش‌فرمایی برای درمان افراد 30 درصد فرانشیز کسر می‌شود اما در بیمه نظام مهندسی همانند سایر بیمه‌های اجباری هزینه‌ای بابت فرانشیز کسر نمی‌شود.
شفيعي  افزود: در این بیمه همچنین برخلاف رویه معمول بیمه شدگان خویش‌فرما هزینه جداگانه‌ای برای صدور دفترچه بیمه شده و افراد تحت تکفل او دریافت نمی‌شود.
وي همچنين از بهره مندي اعضاي سازمان از بيمه درمان تكميلي نيز خبر داد و گفت
مهندسین گرامی میتوانند با مراجعه به صندوق رفاه سازمان و دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان هاي استان، نسبت به ثبت نام بیمه تامين اجتماعي و درمان تکمیلی اقدام نمایند.

شنبه ۰۱-۱۰-۱۳۹۷
برچسب ها:

ارسال نظر

نظرات کاربران سايت