ارتباط زنده تصویری رئیس سازمان استان با روئسای مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی شهرستان‌ تبريز

مهندس شفيعي در ارتباط زنده تصویری با روئسای مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی شهرستان تبريز حذف ترددهای غیرضروری، بهره‌برداران و کارشناسان برای انجام مراحل اداری صدور مجوزها به مرکز استان از جمله برنامه‌هایی است که به دليل مقابله با بيماري كرونا و رعايت فاصله گذاري اجتماعي در سال پیش رو به صورت جدی در دستور کار سازمان قرار خواهد داشت.

رئیس سازمان اعلام داشتند که هدف ایجاد مراکز خدمات غیر دولتی ساماندهی دانش آموختگان و ارتباط نزدیک ایشان با بهره برداران جهت انتقال یافته های نوین کشاورزی به مزارع و فارم های کشاورزی به منظور افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است .

رییس سازمان تثبیت جایگاه پروانه اشتغال کارشناسان کشاورزی از مهمترين برنامه هاي امسال سازمان است و هر گونه فعالیت فنی در بخش کشاورزی منوط به داشتن پروانه است و افراد فاقد پروانه اشتغال اجازه فعالیت مهندسی نخواهند داشت.

وي بر ارائه خدمات به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه‌های الکترونیکی سازمان تاكيد داشتند 

مهندس شفيعي گفت:عرضه نهاده ها و ادوات كشاورزي بايد توسط مراكز تهيه شده و در اختيار كشاىرزان قرار داده شود 

وي همچنين گفت:با توجه به این که در نقشه راه سازمان در دوره پنجم، دو عامل اساسی رونق و جهش تولید "سرمایه و دانش" اعلام شده است، باید تلاش شود موانع موجود در این خصوص برداشته شود.

رييس سازمان ورود حداکثری نیروی انسانی مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی  به کشاورزی قراردادی و سهم بری دانش از تولید بايد دو دستور كار مراكز قرار گيرد

وي همچنين تاكيد به همکاری در ایجاد زنجیره های تولید محصولات کشاورزی و بازرگاني فروش محصولات زراعي و باغي مطرح در شهرستان كرد

مهندس شفیعی در پایان گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برای هماهنگی واگذاری مجوز توزیع انواع نهاده ها و مجوز مکانیزاسیون کشاورزی ، تسهیلات بانکی و واگذاری اراضی ملی برای مراکز اعلام آمادگی کرد.

روئسای مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی تبريز نيز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام گرفته ، درخواست‌های خود از سازمان را نیز مطرح کردند.

یکشنبه ۱۷-۰۱-۱۳۹۹
برچسب ها: